Wydarzenia Wydarzenia

#sprzątaMY

Nadleśnictwo Trzebielino wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pn. #sprzątaMY, organizowanej wspólnie przez Prezydenta RP oraz Lasy Państwowe. W akcji udział mogły brać wszystkie zainteresowane osoby, które chciały pomóc w zbieraniu śmieci leśnikom, którzy z problemem śmieci borykają się na co dzień. 

Na terenie naszego Nadleśnictwa w akcji wzięło udział 220 osób. Byli to głównie uczniowie ze szkół: SP Suchorze, SP Starkowo, SP Trzebielino oraz SP Łubno. Każda grupa otrzymała „swój kawałek lasu”, z którego udało się nam wspólnymi siłami pozbierać kilkadziesiąt worków śmieci wypełnionych po brzegi przeróżnymi odpadami. Wśród odpadów królowały oczywiście plastikowe butelki choć znalazły się także stare opony samochodowe czy ceramiczna donica na kwiaty. Po zakończeniu akcji dla wszystkich uczestników przewidziany był poczęstunek.

Las jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. To ich środowisko, gdzie czują się bezpiecznie i znajdują schronienie. Śmieci są dla niech bardzo niebezpieczne, stanowiąc niejednokrotnie śmiertelną pułapkę. Dbajmy o las jak o swój dom.