Wydarzenia Wydarzenia

Nowe karmniki

Nadeszła długo wyczekiwana zima. Temperatury spadły poniżej zera a wszystko pokryte jest dość grubą warstwą śniegu. W tym czasie mniej jest pożywienia, z którego mogłyby skorzystać leśne zwierzęta, w tym głównie ptaki.

Nadleśnictwo Trzebielino co roku stara się pomóc zwierzętom w przetrwaniu zimy. Dlatego już latem poprzedniego roku planowaliśmy w jaką karmę musimy się zaopatrzyć. Dla ptaków kupiliśmy bardzo dobrej jakości mieszankę zbóż i nasion, ponieważ nasze tereny obfitują w różnorodność gatunków ptactwa, a każdy z nich preferuje w innych rodzajach nasion.

W tym roku na terenie Nadleśnictwa Trzebielino wyłożymy ponad 1000 kg karmy w postaci ziaren zbóż i nasion oraz pyz tłuszczowych z ziarnami.

Jak co roku dostarczyliśmy też zapas karmy do wszystkich szkół na terenie nadleśnictwa. W tym roku przekazane zostały także karmniki dzięki, którym karma będzie dostępna zawsze w tym samym miejscu. Karmniki są na tyle duże, że zmieści się w nich zapas na cały weekend, kiedy to w szkołach nie ma dzieci, które dbają o dokładanie karmy.

Zachęcamy wszystkich aby także dbali o naszych śpiewających przyjaciół i wykładali pełnowartościową karmę.