Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

KONKURS "Przyjaciel Lasu"

KONKURS "Przyjaciel Lasu"

Nadleśnictwo Trzebielino organizuje konkurs "Przyjaciel Lasu". Ma on na celu promowanie wśród społeczeństwa wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej, ukazywanie pracy leśnika, przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z lasu, zapoznania społeczeństwa z gatunkami fauny i flory występującej w lasach oraz zachęcenia do aktywnego wypoczynku w lasach Nadleśnictwa Trzebielino.

W konkursie udział może wziąć każda osoba posiadająca swój profil w serwisie Facebook.

Szczegółowy Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.

Przyłącz się do naszej zabawy i zostań Przyjacielem Lasu! :)