Wydawca treści Wydawca treści

REGULAMIN KORZYSTANIA Z FORM EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ

Uczestnictwo w zajęciach z edukacji przyrodniczo-leśnej jest możliwe po dokonaniu uprzedniej rezerwacji osobiście lub telefonicznie pod numerem +48598580244 oraz przesłaniu w formie pisemnej pocztą elektroniczną na adres: trzebielino@szczecinek.lasy. gov.pl, pocztą tradycyjną lub w inny skuteczny sposób, wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem zajęć, która znajduje się w formie edytowalnej w załączniku poniżej.

Zasady korzystania z zajęć zostały opisane w Regulaminie korzystania z form edukacji przyrodniczo-leśnej prowadzonej przez pracowników Nadleśnictwa Trzebielino, którego treść znajduje się w załaczniku poniżej.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Pominiki przyrody

Pominiki przyrody

Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. W 2019 r. mieliśmy ich w całej Polsce 11 314, z czego 9 tys. stanowiły drzewa a 1380 grupy drzew.

 

Na gruntach Nadleśnictwa Trzebielino występuje 70 obiektów uznanych za pomniki przyrody: 60 pojedynczych okazów drzew, 1 grupa drzew i 9 głazów narzutowych. Wśród drzew występuje dąb szypułkowy i bezszypułkowy, buk zwyczajny, sosna pospolita, świerk pospolity, sosna wydmowa, modrzew europejski, jesion wyniosły a grupę drzew stanowią buki zwyczajne.

 

Głaz narzutowy i dąb szypułkowy w leśnictwie Bąkowo

 

Na terenie Nadleśnictwa Trzebielino stwierdzono stanowiska 46 gatunków roślin objętych prawną ochroną, w tym: 10 ścisłą i 36 częściową. Wśród stwierdzonych roślin 5 gatunków jest wymienionych na Czerwonych Listach Roślin i Grzybów Polski.

 

  
Grzybienie białe w leśnictwie Turowo

 

Bagno zwyczajne w leśnictwie Poborowo